Persbericht

IDG maakt bij lancering MacWorld volop gebruik van CouchDB
Met behulp van CouchDB is mediabedrijf IDG Nederland in staat ‘on the fly’ en vooral doelgroepgericht nieuwe websites te lanceren. Vandaag lanceert IDG op die manier een nieuwe site voor Apple liefhebbers: MacWorld.
De naam MacWorld zal ‘Apple-volgers’ bekend in de oren klinken. IDG Nederland was in de jaren’90 uitgever van een gelijknamig print magazine en in de VS en de UK is MacWorld nog steeds een begrip voor Apple fans. “Er bestond binnen IDG Nederland al langer een sluimerende wens om het merk MacWorld nieuw leven in te blazen. Apple is nu eenmaal ‘hotter’ dan ooit” aldus uitgever Jeroen Jonker Roelants. “De techniek stelt ons in staat die wens te laten uitkomen.”
Om MacWorld technisch te realiseren is gebruik gemaakt van CouchDB, een relatief nieuw document based database systeem uit de Apache stal. “CouchDB fungeert als een schil over onze databases heen, die het mogelijk maakt om eenvoudig en snel op basis van trefwoorden bestaande IDG-content te selecteren en te bundelen voor nieuwe, op een heel specifieke doelgroep gerichte websites” vertelt IDG’s senior webdeveloper Sander van de Graaf. “Gecombineerd met de voordelen die we halen uit het ontwikkelen op het Zend Framework platform, betekent dit dat we in relatief korte tijd en tegen relatief lage kosten nieuwe sites kunnen opzetten”.
De voordelen schuilen voor IDG met name in efficiency en schaalbaarheid. “Mochten we morgen een site rond een actueel thema als Windows 7 of GreenIT willen lanceren, dan kan dat. Content hebben we in huis.” vervolgt Jonker Roelants. “Ook online custom publishing voor adverteerders wordt zo snel te realiseren. We kunnen voor een adverteerder bijvoorbeeld een ‘branded’ website creëren over Cloud Computing.
De nieuwe MacWorld.nl bundelt artikelen en reviews van IDG-redacteuren met gerelateerde video, foto’s, lijstjes en headlines van derden. In de komende maanden worden daar nieuwe features aan toegevoegd.


